eminfluence.al

Sezoni i dëshirave dhe të papriturave SS21

Here's to the ones who dream

Alviero Martini 1A Classe edhe për këtë sezon Pranverë-Verë 2021 ka krijuar një Koleksion të vecantë plot ngjyra, që të con në një rrugëtim të bukur në tokën e ëndrrave, në një pranverë të mbushur me dëshira dhe të papritura.
Ai nis si një histori dashurie në Los Anxhelos, një histori e vendosur në vendin e luleve të lotusit, një qytet magjik me një mijë fytyra dhe lagje të pafundme, duke filluar nga bulevardi Hollywood në Plazhin e Venecias dhe Parkun e Paqësorit.
E gjithë atmosfera në krijimin e këtij koleksioni është fymëzuar nga muzikori La La Land, ku paleta e ngjyrave herë vjen me nuancë pop dhe herë herë me ngjyra të forta.
Imagjinata është e përzier me element retro dhe citate, të inspiruar nga vitet ‘50-‘60 si dhe nga Hollywoodi magjik i yjeve të mëdha të atyre viteve.
Alviero Martini 1a Classe ka ndjekur linjat e buta dhe argëtuese të elementëve të dizajnit që zbukurojnë brendësinë e shtëpive, me forma të aksesoreve sa femërore aq edhe moderne.
Materialet janë një përzierje klasike dhe ekzotike.
Ngjyrat kryesore shkrihen si të ishin nën dritën e filtrave të polaroidëve.
Linjat e cantave janë të frymëzuara nga gjeometria e tabelave të reklamave dhe dritave të neonëve të klubeve që ndriçojnë rrugët e gjata të Los Angeles.
Në vijim ju prezantojmë me disa nga krijimet e dizenjuesve të Alviero Martini 1A CLASSE, që janë shëndërruar në objekt dëshirash për të gjitha femrat.

Çanta Diva

Modeli ikonik i koleksionit, frymëzuar nga atmosfera e shkujdesur dhe elegante e Los Anxhelosit magjik të viteve 1950.
Vemendja ndaj detajeve dhe mjeshtria superlative italiane e ben kete cante nje aksesor luksoz.
Canta Diva ka nje forme te paster dhe te thjeshte. Me nje punim 100% lekure ku detajet e shendrrojne canten Diva ne nje model gjithmone modern.

Geo Shine

Impakti femeror i cantes GEO Shine, e ben kete model ideal per te nisur stinen e ngrohte me personalitet dhe madheshti.
E gjitha ne lekure te plote, me thurje diagonal e cila merr me shume drite nga zinxhiri gold ne pjesen e perparme. Nje cante e bollshme ku logoja 1C e mbivendosur ne pjesen e kapakut te cantes, e ben linjen elegante dhe plot stil.

Pacific
Nje linje casual dhe e kombinueshme me te gjitha veshjet, qe nga tradicionalet,elegantet & deri tek me te sofistikuarat.
Pacific eshte realizuar e gjitha me lekure poroze. Butesia dhe vellimi i lehte  e bejne canten mjaft funksionale. Detaji i hartes klasike & logoja monogram 1C i shtojne stil. Nderkoh detajet e qepjes jane ato qe e bejne akoma me te vecante canten Pacific.

Monogram
Kjo linjë cante eshte e bere teresisht nga lekurë natyrale e bute.
Canta e lekures Monogram karakterizohet nga elegancë e perjetshme dhe nje dizajn i paster dhe i sofistikuar.
Forma dhe permasa funksionale e bejne kete linje te pershtatshme per cdo rast. Mund ta mbani nga mengjesi deri ne mbremje, per tu dukur gjithmone moderne.

Lotus Flower
Lotus Flower, nje linje elegante & casual, ideale per te kompletuar veshjet e perditshme me feminilitet.
Harta klasike/safari nderthuret me mjaft elegance me pjesen e lekures se kameleonit ne pjesen ballore te cantes.
Cante me forma gjeometrike, elemente metalike dhe  rripat prej lekure qe pasurojne formen e vecante te saj.

Dream Way
Dream Way eshte canta duhur per tju shoqeruar ne ditet e veres me pozitivitet.  Cante rinore dhe moderne, me vellime dhe dizajn funksional. Lekura e bute & poroze e ben canten teper  te vecante.
Elementet si harta klasike e nderthurur ne anet e cantes apo logoja Prima Classe, e bejne canten Dream Way nje aksesor elegant qe nuk duhet ti mungoj garderobes suaj kete sezon.

Star City
Nje cante moderne, ku forma gjeometrike e hartes, pasuron dizajnin e Star City.  Lekura saffiano krijon nje cante voluminoze duke i dhene ngjyrave shkelqim & thellesi.
Star city eshte nje cante elegante dhe trend, perfekte per ditet e fresketa te pranveres ne qytet.

Canta Lady
Nje linje moderne dhe rinore. Karakteristike e cantes jane detajet e ndritshme si  togeza e re ovale ne ngjyre  gold me harten dhe logon e gdhendur.
Lady ploteson te gjitha tiparet per te qene aksesori ideal i ketij sezoni. Variantet e cantes Lady vijne ne sinkronizuar ne perfeksion me  ngjyrat dhe detajet e ketij koleksioni.
Trendi dhe perfekte per tu mbajtur si crossbody , ose ne dore me dorezen e vogel ne krye.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *