Alviero Martini 1A Classe – EM Influence

Sustainable fashion nga Alviero Martini 1A Classe

3 Comments

Sustainable fashion eshte mode e qendrueshme ne aspektin miqesore me mjedisin. Ky term nuk eshte...

Read more

Dolce Vita, SS22

Dolce Vita sjelle ne nje cante konceptin e nje jete te embel dhe te qete....

Read more

1C Maxi Catena

Udhetimi i Grand Tour drejt zbulimit the “the great beauty” vazhdon me qytetin e Katanias...

Read more

Milano city

Milano City, SS22 collection Fryma kozmopolitane e Grand Tour inspiron koleksionin e ri te Alviero Martini...

Read more

Put your name on it!

Put your name on it! Përkushtimi për të vendosur standart në industrinë e modës, ka bërë...

Read more

Frymëzuar nga kinematografia

1 Comment

Nje koleksion cantash qe ju fton ne stinen e ftohte te dimrit me nje stil...

Read more

In Love with 1C Monogram

1 Comment

Logot jane një pjesë e rëndësishme e industrisë së luksit dhe po vazhdojnë të evoluojnë....

Read more

The way of dreams

1 Comment

The way of Dream është krijuar për të “shijuar”ditët e verës në qytet me pozitivitet...

Read more

Sunny Woman SS21

Alviero Martini 1A Classe sjell koleksionin Pranverë-Verë 2021 permes elegancës së rafinuar. Kalifornia është toka frymëzuese...

Read more

Sezoni i dëshirave dhe të papriturave SS21

Here's to the ones who dream Alviero Martini 1A Classe edhe për këtë sezon Pranverë-Verë 2021...

Read more

Make your wish!

Ne po numërojmë ditët deri në Krishtlindje dhe koha po kalon shpejt! Make you wish...

Read more

Ngjyra trend, Dimër 2020/21

Nëse dëshironi të provoni dicka më të errët dhe ideale për veshjet tuaja të përditshme,...

Read more

Belle Époque

Estetika retro e shekullit të zhurmshëm ’20 (Roaring Twenties) frymëzon Belle Époque, çantën ikonë të...

Read more

Alviero Martini 1a Classe Albania, festojmë 10 vite sukses

Mes klasit dhe elegancës ata janë gjithmonë prezent në përmbushjen e nevojës sonë për të...

Read more

Geo Lucky

Face fall days with an extra bit of good luck. GEO LUCKY, çanta me simbolin fatsjellës...

Read more

10 vjet stil unik, kualitet, inovacion, përkushtim

Alviero Martini 1a Classe tashme prej 10 vitesh sjell ne Shqiperi inovacionin dhe stilin unik...

Read more

Çanta trend e sezonit

Mënyra më e mirë për të plotësuar look-un me një blerje të sezonit të ri,...

Read more

Trendi i lëkurës

Tendenca e lëkurës sezon pas sezoni vazhdon të na pushtojë, duke zënë një vend të...

Read more

DONNAVVENTURA

Veshjet sportive tashmë janë kthyer në një zgjedhje high fashion për të gjithë ne. Prandaj në...

Read more

Suksesi dhe stili

Si të gjesh balancën mes sfidave të profesionit dhe elegancës fëmerore? Njoh shumë gra dhe vajza...

Read more

Udhëtim drejt sezonit Vjeshtë-Dimër 2020/2021

Sezoni i ri Vjeshtë-Dimër do të jetë një must për këdo, tek Alviero Martini 1A...

Read more

Milano love affair

Ëndrrat e një nate vere, aty nga fundi i saj na çojnë në Milano.  Kur...

Read more

Vjeshtë-Dimër 20/21 nga Alviero Martini 1A Classe

Për Alviero Martini 1a Classe udhëtimi vazhdon. Fillimet e sezoneve na frymëzojnë për shumë gjëra. Duam...

Read more

Çfarë pashë këto pushime në jug?

Këtë vit vendosëm të shkonim me pushime në jug të Shqipërisë. Them vendosëm sepse prej disa...

Read more

Çfarë të marr me vete për pushime?

Orë të tëra me dilemën çfarë të marr me vete në valixhen e pushimeve dhe...

Read more

5 këshilla nga 5 personazhe të njohur për një Instagram të suksesshëm

Një nga pikat më të rëndësishme sot të matjes së suksesit të secilit prej nesh...

Read more

Çfarë të bëj me një shall në verë?

Aksesori perfekt për tu kombinuar me këmisha, me pardesy, me pallto apo për të mbuluar...

Read more

7 Trendet e rrobave te banjos, Verë 2020

Ashtu si dhe pjesa tjetër e gardërobës sonë, trendi i kostumeve të banjës (swimsuits) ndryshon...

Read more

Klasike dhe Moderne

Klasike dhe Moderne është gjithmonë opsioni më i mirë. Linja klasike e Alviero Martini 1a...

Read more

Shfaqni ngjyrat tuaja te vërteta

Influenca e muzikës Pop shfaqet në botën e modës në vitet shumëngjyrshe të 80-s, me...

Read more

Lejoni setën të përqafojë trupin tuaj

Ne industrinë e modës trendet ndryshojnë, por pëlhura e mëndafshit dhe setës i reziston cdo...

Read more

Happy Mother’s Day!

Për thuajse 100 vende të botës festa e nënës, festohet në të dielën e dytë...

Read more

3 veshjet ikonike për garderobën tuaj

Nëse koha juaj është e limituar por njëkohësisht jeni të apasionuar pas modës, është mirë...

Read more

Kujdesuni për shëndetin dhe qëndroni elegante!

Tashmë situata në të cilën ndodhemi na ka bërë të reflektojmë rreth shumë detajeve që...

Read more

Stili i të gjitha kohërave.

Një trend i cili është gjithmonë me ne, i përsëritur sezon pas sezoni, i interpretuar...

Read more

Festoni arritjet e Femrave!

Vetëm pak dite na ndajnë nga Dita Ndërkombëtare e Femrës , e cila pak nga...

Read more

Udhëtim në Marok, Pranverë-Verë 2020

Me hartën e saj ikonike GEO, Alviero Martini 1a classe ka shënjuar një destinacion të...

Read more

Shpërndaj dashuri!

Magjia e Shën Valentinit po afron dhe dashuria po përhapet në ajër. Në botë, janë dy...

Read more

Unë jam unike!

Alviero Martini 1a Classe, firma simbol “Made in Italy”, njihet në të gjithë botën si...

Read more

Zgjedhja ime e parë!

28 shtatori ishte shumë afër. Ditë shumë e rëndësishme. Dita e parë e programit të...

Read more

Stil i pagabueshëm italian

Nëse do të na kërkohej të vizatonim momentet më të rëndësishme të jetës tonë, cilat...

Read more

Dhuro elegancë!

Të gjith kanë nevojë për pak luks në jetën e tyre, ndaj trajtojeni veten dhe...

Read more

Fjongo në stilin 1ª Classe

Vitet ’90-të vazhdojnë të përpiqen të futen sërisht në rrethin e modës së viteve të...

Read more

Veshjet unike që nuk duhet të mungojnë në garderobë!

Nëse dilema juaj është se çfarë duhet ti shtoni garderobës suaj këtë sezon, ne ju...

Read more

Udhëtim drejt Veriut, pas Yllit Polar

Një koleksion çantash i frymëzuar nga gjendja shpirtërore, “Udhëtim drejt Veriut, pas Yllit Polar”. Inspirim...

Read more

Logomania

Shumë moderne dhe e patjetërsueshme, “logomania”,  me shijen e saj të pagabueshme të viteve ’90-të,...

Read more