Fix Powder

27.00

SKU: FACIPPOL Categories: , ,

FIX POWDER
Puder e lirshme dhe transparente, përmban pigmente që reflektojnë foto dhe thithin sebumin ne menyre qe fytyra të shfaqet menjëherë më natyrale dhe homogjene. Pudra Fix ndihmon për të rregulluar makeup-in, duke e matifikuar aty ku është e nevojshme, për një rezultat pa të meta dhe rreptësisht pa shkëlqim.

COMPOSITION

  • Mineral powders absorb excess sebum for an anti-shine effect

PER KE REKOMANDOHET?
Për të matifikuar fytyrën dhe për të ndihmuar në vendosjen e makeup-it për një rezultat NATYRAL dhe JO ME SHKELQIM. Kjo puder eshte ideale pasi nuk krijon shtresa te tjera ne lekure.

PERDORIMI:

Eliminoni produktin e tepërt duke tundur lehtë sfungjerin, pastaj aplikojeni butësisht në të gjithë fytyrën. Për një efekt edhe më delikat, ne rekomandojmë të aplikoni me furçë pluhuri, duke filluar nga pjesa e jashtme e fytyrës në drejtim të qendrës. Ashtu si me të gjitha produktet ne trajte pluhuri, sugjerohet të mos tejkaloni zonën e konturit të syve në mënyrë që të mos rëndoni tiparet.

INC:SILICA, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CAPRYLOYL GLYCINE, UNDECYLENOYL GLYCINE

ME SHUME INFO

  • Size: 4.8 g
  • PAO: 24 Months

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fix Powder”

Your email address will not be published. Required fields are marked *