Magic Cream

23.00

Clear
SKU: FAMAGCRE Categories: , ,

Magic Cream, Krem me pigment.

Nje krem ‘magjik’, me pigment te holle, i cili njetrajteson ngjyren e lekures me nje tonalitet te padukshem. Formula e saj e lehtë nuk krijon shkëlqim, por bashkohet në mënyrë të përsosur me lekuren, duke dhënë një imazh vërteë natyral,  rrezatues dhe homogjen.

COMPOSITION

  • Vitamin E
  • SPF 25
  • Hyaluronic acid
  • Licorice extract

PER KE REKOMANDOHET?
Per lekurat qe nuk kane shume difekte dhe kerkojne nje rezulatat me homogjen por pa perdorur fondatine.

INC:
AQUA (WATER), CYCLOPENTASILOXANE, ZINC OXIDE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, DEXTRIN PALMITATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, DIMETHICONE, MALTODEXTRIN, ISOPROPYL LANOLATE, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, SUCROSE DILAURATE, MICA, POLYETHYLENE, BENZIMIDAZOLE DIAMOND AMIDOETHYL UREA CARBAMOYL PROPYL POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, CERA ALBA (BEESWAX), SODIUM CHLORIDE, BORON NITRIDE, SILICA DIMETHYL SILYLATE, POLYESTER-1, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM EDTA, HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, DEHYDROACETIC ACID, PROPYLENE CARBONATE, PECTIN, PISUM SATIVUM EXTRACT (PISUM SATIVUM (PEA) EXTRACT),TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, XANTHAN GUM, VIBRIO ALGINOLYTICUS FERMENT FILTRATE, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT (GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORIZE) ROOT EXTRACT), PANCRATIUM MARITIMUM EXTRACT, POTASSIUM SORBATE +/-: CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77492 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77491 (IRON OXIDES).

ME SHUME INFO

  • Format: 25 ml
  • PAO: 6 Months
Nuanca

Magic Cream 01, Magic Cream 02

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Magic Cream”

Your email address will not be published. Required fields are marked *