Second Skin, fondatine

26.00

Clear
SKU: FASKISEC Categories: , ,

SECOND SKIN second skin foundation

Fondacion me një teksture të freskët, për një lekure rrezatuese dhe natyrale. Formula e saj e lehtë përhapet në mënyrë të përsosur me lëkurën për një EFEKT NUDE.
Krijuar për ata që duan mbrojtje dhe uniformitet të lekures, por nuk mund të qëndrojnë në kremozitetin e një fondatine tradicionale. Me SPF 15.
COMPOSITION 

  • SPF 15
  • Complex based on active ingredients (hyaluronic acid, allantoin) that help maintain proper skin hydration
  • Medium-low coverage, impalpable and silky texture

PER KE REKOMANDOHET?
Për ata që nuk e pëlqejnë kremozitetin e një fondatine por duan të kenë mbrojtje të përditshme në fytyrë dhe një ngjyrë më homogjene.

PERDORIMI:
Ne lekure te paster dhe pasi keni vendosur primerin nga Fre Age by 1a Classe, vendosni produktin ne furcen e fondatines, duke e pozicionuar fillimisht ne hunde, balle, molleza dhe mjeker pa lene pas dore dekoltene. Perhapeni ne menyre perfekte per nje rezultat natyral dhe homogjen. Sigurohuni me nje shtrese te holle te Fix Powder.

INCI: AQUA/WATER, ISODODECANE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, HYDROGENATED TETRADECENYL/METHYLPENTADECENE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, ISOPROPYL ISOSTEARATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, PEG-10 DIMETHICONE, PROPANEDIOL, PROPYLENE CARBONATE, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, FRUCTOSE, UREA, ALLANTOIN, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, TREHALOSE, MALTOSE, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, GLUCOSE, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM/FRAGRANCE. +/-: CI 77891/TITANIUM DIOXIDE, CI77491/IRON OXIDES, CI 77492/ IRON OXIDES, CI 77499/IRON OXIDES.

ME SHUME INFO

  • Format: 30 ml
  • PAO: 12 Months
Nuanca

Second Skin 01, Second Skin 02, Second Skin 03, Second Skin 04

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Second Skin, fondatine”

Your email address will not be published. Required fields are marked *