Soft Powder

22.00

Clear
SKU: FACIPCOM Categories: , ,

SOFT POWDER compact powder
Pudër kompakte me një strukturë shumë të lehtë që rregullon dhe mattifikon lëkurën, duke rivendosur një pamje homogjene dhe të paster. Pluhurat sferike thithin sebumin e tepërt dhe sigurojnë aplikim të shpejtë dhe të lehtë.

COMPOSITION 

  • Vitamin E
  • Spherical powders, for an anti-shine effect

PER KE REKOMANDOHET?
Formati kompakt ju lejon të mbani Soft Powder gati per ta aplikuar ne cdo moment te dites. Përshtatet aty ku është e nevojshme duke ndihmuar që makeup-i të zgjasë më shumë.

PERDORIMI:
Eliminoni produktin e tepërt duke tundur lehtë, pastaj aplikojeni butësisht në të gjithë fytyrën. Për një efekt edhe më delikat, ne rekomandojmë të aplikoni me furçë pluhuri, duke filluar nga pjesa e jashtme e fytyrës në drejtim të qendrës. Ashtu si me të gjitha produktet ne trajte pluhuri, sugjerohet të mos tejkaloni zonën e konturit të syve në mënyrë që të mos rëndoni tiparet.

INC:TALC, MICA, DIMETHICONE, SILICA, CAPRYLYL GLYCOL, HEXYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, TOCOPHERYL ACETATE, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

ME SHUME INFO

  • Format: 9 g
  • PAO: 18 Months

 

Nuanca

Soft Powder 01, Soft Powder 02

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Soft Powder”

Your email address will not be published. Required fields are marked *